Z wizytą u Wiceprezydentów Miasta Opola

W czwartek 20 czerwca 2013r. klasa IIa pod opieką wychowawczyni p. B. Kachny i rodzica p. Pawła Fąferko zwiedzała Urząd Miasta Opola i była również gościem Wiceprezydentów Miasta Opola.

Swoją wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania wieży Ratusza, skąd jak z lotu ptaka obejrzeliśmy panoramę miasta Opola.

Następnie przeszliśmy do sali Karola Musioła, gdzie odbywają się posiedzenia Rady Miasta. Tam od Pana Andrzeja Strzelczyka, który oprowadzał nas po Urzędzie otrzymaliśmy notesy, długopisy i zawieszki na klucze. Obejrzeliśmy gabinet Prezydenta Miasta Opola Pana Ryszarda Zembaczyńskiego i odwiedziliśmy dwóch Wiceprezydentów: Pana K. Piątka oraz Pana K. Kawałko, których następnie poprosiliśmy o pamiątkowe wpisy do naszych notesów. W prezencie przekazaliśmy zdjęcie klasowe z naszymi podpisami, a Kamil Semczuk i Oskar Wasilewski pięknie wyrecytowali wiersze o tacie z okazji zbliżającego się 23 czerwca Dnia Ojca. Od Pana Wiceprezydenta K. Kawałko każdy otrzymał płytę „A w Opolu wszystko gra”, która została nagrana podczas Lekcji Śpiewania Przebojów Festiwalu Opolskiego na scenie Amfiteatru 19 kwietnia 2013r.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy babci Jagody Zbożnej za pomoc w zorganizowaniu naszej wizyty w Ratuszu.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny