Wycieczka do Planetarium w Chorzowie i Muzeum Chleba w Radzionkowie

W czwartek 20 czerwca 2013r. klasa Ib pojechała na wycieczkę klasową.

Najpierw dzieci zwiedziły Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Obejrzały seans „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Później był krótki piknik w parku.

Następnie klasa zwiedzała z przewodnikiem Muzeum Chleba w Radzionkowie. Odbyła się projekcja filmu, prelekcja o szacunku do chleba, lekcja w dawnej klasie szkolnej, nauka pisania rysikiem na tablicach kamiennych, przedstawiono historię komputerów. Były także samodzielne warsztaty z ciastem, następnie odbiór własnych wypieków i konsumpcja. W bacówce dzieci zakupiły pamiątki tematyczne związane z muzeum.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe znaczki z pierwszej wycieczki. Sponsorce – Pani Aleksandrze Stochmal, dziękujemy! Dziękujemy również rodzicom uczestniczącym w wycieczce.

Pełni wrażeń i przygód dzieci wróciły do Opola. Było super!