Kilka ciekawostek o Ukrainie

We wtorek 4 czerwca 2013r. mama Denysa – Pani Oksana Rozgon opowiadała klasie Ib o szkole i dzieciach na Ukrainie.

Uczniowie Ib poznali różne ciekawostki dotyczące życia szkoły, zabaw i zabawek, ulubionych potraw i miejsc wycieczek szkolnych. Dowiedzieli się, że w szkole ukraińskiej uczą się klasy od I do XII, dzieci otrzymują oceny od 1 do 12 i chodzą do szkoły w mundurkach. Dwóch języków obcych uczą się dopiero od klasy IV i mają baaaardzo dużo zadań domowych każdego dnia (rodzice muszą systematycznie pracować z dziećmi w domu). Ulubionym miejscem wycieczek jest wielka fabryka cukierków. Dzieci ukraińskie mają 3 miesiące wakacji – ta informacja najbardziej podobała się uczniom Ib. Zobaczyli też wystawę widokówek z Winnicy, książki oraz degustowali różne czekolady. W prezencie otrzymali „Dziadka szczęścia”, który jest w każdej klasie, domu – pilnuje dzieci, aby były grzeczne.

Było ciekawie i słodko. Dziękujemy!