"Nie pal przy mnie proszę" - Profilaktyczny Program Edukacji Antytytoniowej

Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Profilaktycznym Programie Edukacji Antytytoniowej dla uczniów klas I – III „Nie pal przy mnie proszę”.

Celem programu jest:

• Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.
  • Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
  • Uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia.
  • Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
  • Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.

W związku z tym 28 maja 2013r. w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane zajęcia poświęcone tematyce prozdrowotnej. W trzygodzinnym spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy I – III. Najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Zdrowie” przygotowane przez uczniów klasy IIc oraz zapoznać się z prezentacją multimedialną poświęconą szkodliwości palenia tytoniu, którą przygotowała szkolna koordynator programu p. Dominika Waluś.

Podsumowaniem programu był konkurs plastyczny dla uczniów klas I - III na „Najlepszy plakat antynikotynowy”.

Nagrody w konkursie otrzymały:

I miejsce: Anna Walkowicz (IIIc)

II miejsce: Karolina Wiśniewska (IIc)

III miejsce: Zosia Lisik (IIIa)

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Dominika Waluś

FotoFoto