Relacja

Tak jak w całej Polsce również w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu dnia 28 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Pożegnanie „starego” już roku rozpoczęło się o godz. 9:00 tradycyjnie na boisku szkolnym. Całość prowadzona była przez Dyrektora ds. Sportu Romana Stelmaszyka.

Po wysłuchaniu hymnu szkoły zaprezentował się nowy poczet sztandarowy, w którym znaleźli się uczniowie przyszłorocznych klas szóstych: Mateusz Kozłowski, Aleksandra Kamińska i Agata Książek. Następnie Dyrektor Szkoły Mirosław Śnigórski odczytując list Opolskiego Kuratora Oświaty podziękował uczniom i rodzicom za miniony rok szkolny życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Podczas uroczystości uhonorowani za swoje trudy zostali zwycięzcy Plebiscytu Olimpijczyka Roku w różnych kategoriach. Listę laureatów znajdziesz tutaj.

Rok 2012/2013 przyniósł, aż trzy tytuły „Opolskiego Orła” dla uczniów naszej szkoły, zobaczyliście ich na zakończeniu, a przeczytać o nich możecie z kolei w tym miejscu.

Stałym punktem programu było wręczenie świadectw z czerwonym paskiem uczniom, którzy uzyskali końcoworoczną średnią ocen z obowiązkowych przedmiotów co najmniej 4,75 i bardzo dobrą lub wzorową ocenę zachowania. W tym roku było ich co niemiara, o czym przekonacie się zaglądając do galerii zdjęć. Odczytane zostały również nazwiska osób, które spełniły kryteria do otrzymania stypendium motywacyjnego – rok 2012/2013 to 14 osób spośród uczniów klas IV-VI.

Złota Księga to miejsce, gdzie uczniowie szkoły zostają wpisani za szczególne osiągnięcia w danym roku szkolnym, ale to nie jedyne wyróżnienie, gdyż zostali oni również odczytani podczas uroczystości, a przeczytacie o nich tutaj.

Szkoła Polskich Olimpijczyków to nacisk na sport, więc nie mogło być lepszego czasu na uhonorowanie wice mistrzów wojewódzkiego finału turnieju o Puchar Tymbarku – „Z podwórka na stadion”. Czytaliście o nich na łamach strony, ale możecie również klikając w tym miejscu.

Szkoła to nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, dlatego też ogłaszając wyniki Plebiscytu na Rodzica Roku wręczono podziękowania trzem Panom – Kałuża, Fąferko i Bonk.

Na zakończenie wystąpił w swoich nowych strojach zespół „Pluszaki”, po czym wszyscy uczniowie klas I-V rozeszli się do sal lekcyjnych, aby odebrać świadectwa i pożegnać się ze swoimi wychowawcami. Szóstoklasiści swoje świadectwa odebrali dzień wcześniej w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu, o czym macie możliwość przeczytać tutaj.

Wszystkim życzymy udanych, słonecznych, pełnych wypoczynku, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji 2013!!!

Korzystając z okazji administracja strony internetowej szkoły pragnie podziękować wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom i osobom postronnym, które poprzez nadsyłanie niezliczonej ilości zdjęć i istotnych dla życia szkoły informacji przyczynili się do jej rozwoju i faktu, że była zawsze aktualna, licząc na podobną współpracę w roku szkolnym 2013/2014.

Jednocześnie warte odnotowania jest to, że ważniejsze informacje, które nie zdążyły być zamieszczone przed zakończeniem roku szkolnego będą się jeszcze sukcesywnie pojawiać – szczególnie w zakładkach AKTUALNOŚCI, ŚWIETLICA i SPORT (jak zawsze chronologicznie, a więc niekoniecznie w najwyższych miejscach pasków nawigacyjnych), także zapraszamy do odwiedzania tej strony również podczas wakacji.