Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Relacja
Foto

Kochani!

W dniu 6 czerwca br. byliśmy na wycieczce w najstarszych kościołach parafialnych Opola. Ale zanim do nich dotarliśmy posłuchaliśmy starych przebojów w „słuchawkach” na rynku wprawiając się w nastrój „przedfestiwalowy”.

Najpierw zwiedziliśmy katedrę opolską. Kościół ten jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Kiedy w 1024 roku Biskup Wrocławski przekazał temu kościołowi relikwie Świętego Krzyża Opole zmieniło swój herb dodając do orła piastowskiego połowę krzyża. W katedrze obejrzeliśmy baaardzo starą chrzcielnicę, odwiedziliśmy boczne kaplice z relikwiami wielu świętych i błogosławionych i zatrzymaliśmy się dłużej przy słynącym łaskami obrazie MB Opolskiej.

Po wyjściu z katedry przeszliśmy do kościoła „Na Górce” po wezwaniem MB Bolesnej i św. Wojciecha. Wdrapaliśmy się po wielkiej ilości schodów (każdemu wyszła inna liczba), które prowadzą do tego obiektu. Poznaliśmy ciekawą jego historię, posłuchaliśmy pięknej gry organów i poszliśmy w stronę studni św. Wojciecha. Czy wiecie dlaczego św. Wojciech jest patronem naszego miasta? My już wiemy. A wiecie jakie cuda czyni woda ze studni Jego imienia? Jeśli nie, to koniecznie odwiedźcie to miejsce.

Na końcu obejrzeliśmy „opolski Akropol” i odpoczęliśmy w zaciszu zieleni przed powrotem do domu. Zachęcamy Was do obejrzenia galerii.

Coraz bardziej odkrywamy, że Opole to piękne miasto.

 

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Sylwia HoszowskaWażne
Projekt unijny: "Fascynujący świat nauki i techologii"

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2013/2014 

 
 
 
 
 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

n4CMS by new4mat.com