Relacja

Od jedenastu lat trwa ścisła współpraca uczniów, nauczycieli i dyrektorów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Dzieci uczestniczą we wspólnych uroczystościach, spotkaniach okolicznościowych oraz tematycznych zajęciach warsztatowych. Wzajemnie dzielą się swoją wiedzą i spojrzeniem na świat, uczą się zrozumienia, tolerancji i współpracy.

7 maja, już po raz dziesiąty, zorganizowaliśmy wspólną „Małą Olimpiadę Fair Play O’K”, której myślą przewodnią jest „... Mam niezłomne przekonanie, że można zdobyć cały świat życzliwością, szacunkiem i uśmiechem...”, a celem wspólna zabawa, wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości oraz integracja wszystkich uczestników.

W zawodach brało udział 120 młodych sportowców z obu szkół. Imprezę rozpoczęliśmy przemarszem sportowców, wprowadzeniem pocztu flagowego, zapaleniem znicza oraz odczytaniem apelu olimpijskiego i tekstu ślubowania. Zmagania sportowe na bieżni i boisku szkolnym urozmaicone były pokazami judo oraz tańca w wykonaniu zespołów „Biedronki” i „Pluszaki”.

Do naszej olimpijskiej zabawy włączyli się zaproszeni goście – Naczelnik Wydziału Oświaty Irena Koszyk, Inspektor Wydziału Oświaty Wiesława Kośniewska, dyrektor MOS Katarzyna Zimoch oraz (jak co roku) opolscy OlimpijczycyJanusz Trzepizur, Krzysztof Siemion, Bartłomiej Bonk. Dzięki hojności sponsorów: Mariusza Przybyłko (firma ELHURT), Marcina Koźlika (firma COLUMBEX), Urzędowi Miasta Opole oraz dyrekcji obydwu szkół każdy uczestnik za szlachetną, sportową rywalizację otrzymał pamiątkowy dyplom, złoty medal, piłkę oraz słodycze.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.

OPRACOWANIE INFORMACJI: w-ce dyr. Grażyna Danielko