Klasa Ic na pokazach chemicznych w III Liceum Ogólnokształcącym w Opolu

Uczniowie klasy Ic otrzymali zaproszenie od p. Moniki Kosmala na pokaz doświadczeń chemicznych.

Z przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia i w dniu 29 maja 2013r. poszliśmy do budynku sąsiadującej szkoły – Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie z Oddziałami Dwujęzycznymi. Pani Monika Kosmala jest mamą jednej z uczennic naszej klasy, a w liceum jest wychowawcą klasy IIb i nauczycielem chemii – naucza również w języku angielskim. Uczniowie jej klasy – Aleksandra Gal, Tomasz Królicki i Dominik Stefan prowadzili dla nas zajęcia wypełnione ciekawymi i niezwykle efektownymi doświadczeniami. Starali się również, przy pomocy swojej wychowawczyni wyjaśnić nam w prosty sposób na czym te doświadczenia polegają.

Największą dla nas atrakcją było obserwowanie takich efektów jak: zielony płomień, mały wulkan czy duszek, który został wytworzony w kolbie specjalnie dla nas!

Zresztą popatrzcie na zdjęcia!

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i niezwykłe doświadczenia prezentowane przez młodych naukowców – życzymy im wielu sukcesów!

Uczniowie klasy Ic z wychowawczynią p. Anną Niemczyk

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Anna Niemczyk