Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Relacja
Foto

 4 czerwca 2013r.

klasy Va, Vb, Vc

ponownie odbyły lekcje przyrody

w Centrum Nauk Przyrodniczych.

Tym razem tematem wiodącym było

powietrze.

 

Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Na lekcji biologii dotyczącej układu oddechowego dokonali pomiaru klatki piersiowej w czasie wdechu i wydechu oraz zaobserwowali przeprowadzając doświadczenie, co dzieje z przeponą w czasie tego procesu. Uzyskali

odpowiedź na pytania dlaczego palenie jest szkodliwe dla zdrowia. Obejrzeli jak wyglądają płuca palacza i osoby niepalącej.

Na lekcji chemii wykrywali obecność powietrza oraz jego składników (tlenu i dwutlenku węgla). Udowodnili też, że powietrze jest mieszaniną jednorodną.

Na lekcji fizyki dowiedzieli się co to jest ciśnienie, czym jest atmosfera, jak zmienia się ciśnienie atmosferyczne wraz z wysokością, ile gwoździ powinno mieć łóżko fakira ,gdzie zatrzymuje się cywilizacja oraz na jakiej wysokości może nastąpić wrzenie płynów ustrojowych.

Wszystkie lekcje były bardzo ciekawe, dlatego też wybierzemy się do Centrum Nauk Przyrodniczych w nowym roku szkolnym 2013/2014.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

OPIEKUNOWIE: mgr Beata Wojciechowska-Szulecka, mgr Magdalena Rynkal, mgr Magdalena Brosz

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Wojciechowska-SzuleckaWażne
Projekt unijny: "Fascynujący świat nauki i techologii"

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2013/2014 

 
 
 
 
 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

n4CMS by new4mat.com