Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

"Z przedsiębiorczością na Ty"

23 maja uczniowie klasy VIa w składzie Aleksandra Calicka, Julia Miążek i Jakub Podpłoński reprezentowali nasza szkołę w konkursie „Z przedsiębiorczością na Ty” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu.

Uczestnicy 5 opolskich szkół podstawowych konkursu zmagali się z zadaniami z zakresu podstaw ekonomii i bankowości. Musieli wykazać się znajomością takich pojęć jak konsument, bezrobocie, inflacja czy denominacja. Oprócz zadań teoretycznych przygotowano również praktyczne, w których uczniowie mieli szansę wykazać się kreatywnością i umiejętnością współpracy w zespole, czyli niezbędnymi cechami dobrego przedsiębiorcy. Wspólnymi siłami musieli np. ułożyć wieżę z papieru gazetowego lub z zamkniętymi oczyma postawić jak największą wieżę z drewnianych klocków.

Tym razem nasi uczniowie nie zostali laureatami tego konkursu. Podkreślili jednak jego ciekawą formę i tematykę, przyjemna atmosferę oraz możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu ekonomii.

 

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Król


FotoFotoFoto
FotoFoto


Ważne
Projekt unijny: "Fascynujący świat nauki i techologii"

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2013/2014 

 
 
 
 
 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

n4CMS by new4mat.com