Relacja słowami uczniów

„22 maja z całą klasą wybraliśmy się do ratusza na spotkanie z Prezydentem Miasta Opola panem Ryszardem Zembaczyńskim. Byliśmy w jego gabinecie, gdzie mogliśmy mu zadawać różne pytania. Pan Prezydent przekazał nam również kopię świadectwa swojego przodka, z podpisem Jana Matejki. Odwiedziliśmy również gabinet Przewodniczącego Rady Miasta pana Romana Ciasnochy. Pokazał nam dzwoneczek, którym uspokaja radnych w czasie posiedzenia. Najbardziej podobał nam się łańcuch, który pan Roman zakłada na każde posiedzenie Rady Miasta. Po kolei zakładaliśmy ten łańcuch i zasiadaliśmy przy biurku pana przewodniczącego. Ta wycieczka bardzo mi się podobała.”

Amelia Konfisz

„Na koniec spotkania z panem prezydentem pięknie zaśpiewaliśmy piosenkę „Świat to wielka tajemnica” w podziękowaniu za zaproszenie i wręczyliśmy zrobione przez nas kwiaty. Na pamiątkę pobytu w opolskim ratuszu wszyscy dostaliśmy koszulki z logo Opola i słodkie co nieco. Było super.”

Samira Stabrowska