Relacja

XV Festyn Olimpijski w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu za nami.

Tradycyjnie w sobotni poranek, chwilę po godz. 9:00, dyrektor Mirosław Śnigórski przywitał licznie przybyłych uczniów wraz z rodzinami oraz gości, nakreślając czego możemy się tego dnia spodziewać… a działo się, oj działo!

Jeśli szkoła sportowa – to oczywiście rozgrywki sportowe: w tenisa stołowego, piłkę nożną, unihokeja, piłkę siatkową. Największym zainteresowaniem cieszyły się mecze piłki nożnej nauczyciele – rodzice – uczniowie.

W międzyczasie, na boisku szkolnym czas umilały występy artystyczne: zespołu „Pluszaki” p. Elżbiety Raczkowskiej, „Crazy Stars” p. Agnieszki Melnarowicz oraz zespołu „Kalejdoskop” p. Elżbiety Bilińskiej. Muzycznie bawiliśmy się jeszcze przy występach uczniów opolskiej szkoły muzycznej Yamaha – wśród artystów nie zabrakło wychowanków PSP 2: Amelii Konfisz, Piotra Pakulskiego oraz Miłosza Baryckiego. Na keyboardzie grała Agata Książek. Odwiedziły nas również grupy taneczne: „Flesz Dance” i „Mażoretki”.

W telewizji „Top Model” i „Mam Talent”, a u nas pokaz wesołej mody p. Urszuli Długosz i Kuźnia Talentów zainicjowana przez samorząd uczniowski. Dla tych, którzy lubią się pośmiać p. Sylwia Hoszowska przygotowała występy kabaretu, a dla tych, którzy lubią zwierzęta p. Nina Biela i Beata Kachny zorganizowały wystawę.

Występy artystyczne – dla ducha, a strawa dla ciała. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali stoiska, na których nie sposób wymienić jakie pyszności się znalazły; wystarczy wspomnieć, że było wszystko od słodyczy, ciast, napoi, pierogów, krokietów po kiełbaski z grilla i frytki. Nie zabrakło również przeróżnych fantów.

Na szczęście pogoda dopisała, więc wszyscy czekali na zakończenie tylko i wyłącznie dlatego, że odbyło się losowanie nagród wśród przybyłych osób (m.in. roweru) oraz licytowanie oryginalnej klubowej koszulki Roberta Lewandowskiego.

Cały festyn był profesjonalnie prowadzony przez p. Sylwię Hoszowską i Mariusza Koniecznego, a nagłaśniany przez p. Piotra Kraus. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii i oczywiście uczestnictwa za rok!