Klasy IIIb i IIIc

W czwartek 2 maja 2013r. w ramach realizowanego projektu zajęć unijnych grupa uczniów z klasy IIIb i IIIc w składzie: A. Konfisz, M. Kaniuka, M. Krzyszkowska i M. Rakint zwiedzała Miejską Bibliotekę Publiczną i uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych pt. „Czy to on w żarówce świeci, tak o prąd pytają dzieci”. Wszyscy wysłuchali wierszy o prądzie, zbudowaliśmy dom z klocków, a także dobieraliśmy ilustracje tworząc pary i historyjkę obrazkową. Ciekawym zadaniem był test pytań pt. „Jak żyli ludzie, gdy nie było prądu?”. Wszyscy zapoznaliśmy się z Kodeksem postępowania z urządzeniami elektrycznymi, obejrzeliśmy również księgozbiór biblioteki. Czas spędzony w bibliotece bardzo szybko minął i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny