"Radosny uśmiech, radosna przyszłość" klasy Ib

W ramach programu „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”, edukacji w zakresie higieny jamy ustnej klasa Ib miała spotkanie z pielęgniarką szkolną – panią Urszulą Bagińską – dziękujemy!

Pani pielęgniarka poprzez pogadankę, pokaz, ćwiczenia praktyczne – jak prawidłowo myć zęby, pragnęła zainteresować dzieci zagadnieniem higieny jamy ustnej. Dzieci otrzymały w prezencie szczoteczki i pasty do zębów. Multimedialnym komponentem programu był film – opowieść o Doktorze Ząbku i Pani Doktor Ząbkowskiej, o dwojgu animowanych dentystach, którzy poprowadzili dzieci po ścieżce odkryć dotyczących higieny jamy ustnej. Dzieciom bardzo podobał się ten wesoły film „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii”. Uczniowie wykonywali również z papieru miniaturowy model jamy ustnej, grafik mycia zębów Pani Doktor Ząbkowskiej oraz rozwiązywały różne zadania dotyczące tematu.

Dzieci nauczyły się prawidłowych sposobów pielęgnowania jamy ustnej, dzięki którym dziecięcy uśmiech będzie trwał przez całe życie.