"Zabawy i zabawki naszych rodziców" - lekcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W czwartek 18 kwietnia 2013r. w ramach realizowanego projektu zajęć unijnych byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej na lekcji „Zabawy i zabawki naszych rodziców”.

Na początku porozmawialiśmy o zabawach, w jakie można się bawić na podwórku i w domu. Następnie z podkładem muzycznym pobawiliśmy się w dawne zabawy i obejrzeliśmy wystawę książek chętnie czytanych przez naszych rodziców.

Wysłuchaliśmy jednego opowiadania o dobrym wychowaniu i obejrzeliśmy wystawę dawnych zabawek, na której był koń na biegunach, lalki z gałganków, drewniane klocki, żołnierzyki i małe figurki oraz miś.

Dużą atrakcją dla nas było obejrzenie bajki pt. „Kopciuszek” w postaci slajdów z zabytkowego projektora.

Na zakończenie naszego pobytu w bibliotece zgraliśmy w grę planszową rozwijającą logiczne myślenie.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z klasy IIa i IIc.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny