XVIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III Szkół Podstawowych

W środę 17 kwietnia 2013r. braliśmy udział w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas III Szkół Podstawowych zorganizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 10 zadań ortograficznych na karcie pracy. W zadaniach tych należało: uzupełnić wyrazy brakującymi ortografami rz-ż, ó-u, ą-ę i zmiękczeniami, uzasadnić pisownię podanych wyrazów, dobrać do podanych wyrazy o znaczeniu przeciwnym, napisać poprawnie cząstkę „nie” z podanymi częściami mowy oraz ułożyć wyrazy z podanych sylab. Rozwiązując zadania uczniowie musieli wykazać się także umiejętnością czytania ze zrozumieniem, logicznym myśleniem oraz ogólną czujnością ortograficzną. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały: Natalia Wylezińska z klasy IIIa, którą do konkursu przygotowała wychowawczyni p. Elżbieta Raczkowska oraz Jagoda Bogucka z klasy IIIc, którą przygotowała p. Beata Trenczek. Obie dziewczynki zdobyły wyróżnienie w tym konkursie. Prace dzieci oceniała komisja, w skład której weszły nauczycielki naszej szkoły: Urszula Długosz i Beata Kachny.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny

FotoFoto