XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

Tegoroczna, 14 już edycja Wojewódzkiego Konkursu o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych upłynęła pod hasłem Digital Era czyli era cyfryzacji, a więc cały konkurs utrzymany był koncepcyjnie w tej tonacji. Wielki finał odbył się 17 kwietnia i w całości realizowany był środkami multimedialnymi, przez co śmiało można powiedzieć, że przybrał formę teleturnieju.

Każdy, komu nie jest obcy termin gamifikacji oraz włączania w proces edukacji elementów z życia codziennego uczniów, wie jak bardzo to wpływa na proces ich zaangażowania, toteż mając to na uwadze organizatorzy postawili na te elementy sprawiając, iż finał cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników i na pewno emocji nie zabrakło. Oczywiście same zadania związane były z krajami anglojęzycznymi i obejmowały obszary zainteresowań codziennych uczniów takich jak rozrywka cyfrowa, film, telewizja, muzyka i sport sięgając równocześnie do wiedzy nabytej uczestników z kategorii literatury, geografii, obyczajów i kultury wyżej wspomnianych krajów oscylując między współczesnością a przeszłością.

W finale spotkali się najlepsi z najlepszych spośród 49 uczniów z 20 szkół podstawowych, w tym także spoza Opola (Strzelce Opolskie, Brzeg, Komprachcice, Krapkowice, Dobrzeń Wielki, Cmielowice, Chróścice). Byli oni wyłonieni najpierw w eliminacjach odbywających się w szkołach, które zadeklarowały chęć udziału, następnie w drugim etapie mającym charakter pisemny i odbywającym się już w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu – test przygotowany był przez szkołę języków obcych Empik School. Przez 3 godziny w świetlicy szkolnej finaliści zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez nauczycieli PSP2 w kategoriach klas czwartych, piątych i szóstych, aby wytypować miejsca na podium.

Ze względu na charakter konkursu wyniki zaprezentowane poniżej są w formie multimedialnej:

Pragniemy również pięknie podziękować naszym szczodrym sponsorom:

oraz Panom – Markowi Grygorowiczowi (wydawnictwo Macmillan), Michałowi Balcerkowi (wydawnictwo Oxford) i Łukaszowi Kuś (wydawnictwo Express Publishing) za pełnienie funkcji jury podczas finału.

ORGANIZATORZY: mgr Agnieszka Melnarowicz, mgr Katarzyna Król, mgr Adrian Lewandowski