Relacja

Tematem tegorocznych VI Międzyszkolnych Konfrontacjach Teatralnych, które odbyły się 21 marca, była „Baśniowa podróż”. I rzeczywiście, na deskach naszego szkolnego teatru nie zabrakło fantastycznych elementów, które podkreślone zostały magiczną grą świateł. Wszystkie spektakle zostały dodatkowo wzbogacone świetną oprawą muzyczną, występami tanecznymi oraz wokalnymi.

Publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej mogła obejrzeć 5 spektakli:

1. „W poczekalni”

uczniowie PSP 21 oraz p. Danuta Nowicka-Gogolok;

2. „Królewna Śnieżka”

uczniowie PSP 8 oraz p. Małgorzata Konieczna i p. Agnieszka Szczepanik;

3. „Jak to z toruńskimi piernikami było...”

uczniowie kl. Ib oraz p. Urszula Długosz - PSP 2;

4. „Kopciuszek”

uczniowie kl. IIc oraz p. Dominika Waluś -  PSP 2;

5. „Przepis na szkołę”

uczniowie kl. IIIa oraz p. Elżbieta Raczkowska - PSP 2.

W dniu następnym przedstawienia przygotowane przez młodych aktorów z naszej szkoły mogli obejrzeć wszyscy uczniowie. Dochód ze sprzedaży „Biletów Dobrej Woli” został tradycyjnie już przekazany Oli, jednej z naszych uczennic, która choruje na mukowiscydozę. W tym roku udało się nam zebrać 1750zł. Pieniądze wraz z życzeniami zdrowia i uśmiechu przekazane zostały mamie dziewczynki.

Wszystkim, którzy zechcieli pomóc przy przygotowaniu przedstawień, zorganizowaniu występów, przekazaniu pieniędzy - serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy VI MKT

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Calicka