9 marca 2013r.

W sobotę 9 marca 2013r. w ramach realizowanego projektu zajęć unijnych druga grupa uczniów tym razem z klasy IIIb w składzie: M. Krzyszkowska i M. Rakint pod opieką p. B. Kachny zwiedzała Muzeum Śląska Opolskiego. Wszystkim najbardziej podobało się w Kamienicy Czynszowej, gdzie zobaczyliśmy m. in. wyposażenie mieszkania z lat 60-tych oraz wiele sprzętów, które do dzisiaj używamy w naszych domach, a także wystawy stałe dotyczące życia pierwszych plemion słowiańskich, gdzie można było korzystać z multimedialnych urządzeń i w sposób wielozmysłowy poprzez obraz i dotyk poznawać życie ludzi na Opolszczyźnie w dawnych czasach. Badaliśmy również minerały i dowiedzieliśmy się o nich wielu informacji z prezentacji multimedialnych. Obejrzeliśmy również piękną wystawę muszli pochodzących z różnych części świata pt. „Opowieści z muszli”, a także galerię malarstwa polskiego. Najtrudniejszym zadaniem okazało się dla nas ułożenie ilustracji z części oraz układanie puzzli interaktywnych. W trakcie zwiedzania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny

FotoFoto