"Opowieści z muszli" klasy IIa - zajęcia teoretyczno-praktyczne w Muzeum Śląska Opolskiego

We wtorek 5 marca 2013r. klasa IIa pod opieką wychowawczyni p. Beaty Kachny oraz studenta p. Aleksandra Krajewskiego uczestniczyła w zajęciach teoretyczno-praktycznych pt. „Opowieści z muszli” w Muzeum Śląska Opolskiego.

W pierwszej części zajęć szukaliśmy ukrytych na salach wystawowych muszli, obejrzeliśmy prezentację multimedialną, podczas której oglądane okazy muszli mogliśmy zweryfikować z rzeczywistością dotykając prawdziwych muszli o różnych kształtach, barwach i wielkościach.

Następnie poszliśmy obejrzeć wystawę muszli w muzeum i w czasie zajęć praktycznych wszyscy malowaliśmy muszle z gipsu, każdy wykorzystując swoją wyobraźnię i zdobytą wiedzę.

Na zakończenie naszego pobytu w muzeum poszliśmy zobaczyć wystawę stałą pt. „Pradzieje Opolszczyzny”, na której największym zainteresowaniem cieszyło się dotykowe układanie puzzli i badanie skał i minerałów.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny

FotoFoto