Relacja

20 lutego 2013r. w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy, przygotowany dla uczniów klas III. Sprawdzaliśmy znajomość książki: „Lew, czarownica i stara szafa”. Do konkursu zgłosiło się 20 osób!

Jak przebiegał turniej?

Podczas pierwszej godziny naszego spotkania wykazać się mogli wielbiciele gier planszowych. Drużyny poruszały się po planszach, odpowiadały na pytania i gromadziły elementy tajemniczej układanki. Walka toczyła się pomiędzy 5 zespołami, które wspomagane były przez Mistrzów Ceremonii.

W tej dyscyplinie zwyciężyła Ola Orlikowska, która tym samym zapewniła zwycięstwo klasie IIIc. Nagroda przewidziana jest dla CAŁEJ klasy! Gratulacje!

Kolejne konkurencje również zapewniły uczestnikom wiele emocji. Trzeba było wykazać się zdolnościami polonistycznymi i… plastycznymi. I to w jednym zadaniu!

Zadania dla uczestników były urozmaicone, a zabawa przednia!

Do ścisłego finału, po trzech konkurencjach przeszli:

- Ola Orlikowska

- Jagoda Bogucka

- Tobiasz Rybicki

- Martyna Łopianiak

- Amelka Konfisz

- Daniel Cieśla

- Magda Rakint

W finale, który odbył się 27 lutego w bibliotece szkolnej, zmierzyli się uczniowie klasy IIIc i IIIb. Wykorzystaliśmy formułę programu „1 z 10” i w ten sposób wyłoniliśmy zwyciężczynię I Turnieju Czytelniczego dla klas III: fanfary dla Oli Orlikowskiej z klasy IIIc!!!

ORGANIZATOR I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Aneta Rozenbajger