Potyczki Językowe Szóstoklasistów - II Opolski Międzyszkolny Konkurs

26 lutego 2013r. w PG5 odbył się II Opolski Międzyszkolny Konkurs: „Potyczki Językowe Szóstoklasistów”.

Naszą szkołę reprezentował zespół trzyosobowy:

- Aleksandra Calicka (VIa)

- Gabriela Skrzynkowska (VIb)

- Aleksandra Uchacz z klasy (VIc)

Opiekunem grupy była p. Edyta Szymczyna-Zima.

Konkurs składał się z trzech etapów.

Etap I

Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania w czasie pięciu sekund. Do następnego etapu przechodził zespół z największą sumą punktów.

Etap II

Drużyny rozwiązywały test ortograficzny. Do finału zostały zakwalifikowane trzy najlepsze zespoły.

Etap III

W tym etapie nasza szkoła rywalizowała z PSP 29. Finałowy etap polegał na rozwiązaniu krzyżówki na czas, która zawierała różne trudności językowe.

Zajęliśmy II miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a dla szkoły otrzymaliśmy dyplom.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Edyta Szymczyna-Zima