Relacja

W piątek 1 marca 2013r. klasa Ia wybrała się na ciekawą wycieczkę krajoznawczą do  Tułowic Niemodlińskich.

Pierwszą atrakcją dla uczniów była już podróż szynobusem.  Po dotarciu na miejsce pierwszym przystankiem było Technikum Leśne położone w malowniczym zamku. Jest tam urządzone Multimedialne Centrum Ekologiczno-Przyrodnicze. Zachęcamy do odwidzenia wystaw, bo jest tam co oglądać. Zamieszczone w galerii zdjęcia pokażą, co widziały nasze dzieci.

Następnym punktem programu była lekcja regionalizmu w Tułowickim Ośrodku Kultury. Tematem były obrzędy i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi.

Na koniec były warsztaty z pisania jaj woskiem metodą batiku.  Każdy uczeń zabrał do domu przez siebie wykonaną pisanką, która będzie ozdobą wielkanocnego stołu. A może dzieci zachęcą rodziców do wspólnego pisania jaj?

Zachęcamy i polecamy!

OPIEKUN I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Marzena Trojanowska