Zajęcia w Muzeum Śląska Opolskiego

W sobotę 26 stycznia 2013r. w ramach realizowanego projektu zajęć unijnych grupa uczniów z klasy IIIc w składzie: J. Bogucka, M. Kaniuka, A. Konfisz i A. Orlikowska pod opieką p. B. Kachny zwiedzała Muzeum Śląska Opolskiego. Wszystkim najbardziej podobało się w Kamienicy Czynszowej, gdzie zobaczyliśmy m.in. wyposażenie mieszkania z lat 60-tych oraz wystawy stałe dotyczące życia pierwszych plemion słowiańskich, gdzie można było korzystać z multimedialnych urządzeń i w sposób wielozmysłowy poprzez obraz i dotyk poznawać życie ludzi na Opolszczyźnie w dawnych czasach. Obejrzeliśmy również piękną wystawę bombek ręcznie malowanych pt. „Klejnoty, które ozdobią choinkę” oraz wystawę zdjęć i ubrań pt. „Tajemnicze Ludy Północy”. Poznaliśmy także wyposażenie dawnej apteki oraz obejrzeliśmy galerię malarstwa polskiego. W trakcie zwiedzania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny