Relacja

W czwartek 24 stycznia 2013r. klasa Ib zaprosiła na zajęcia otwarte Babcie i Dziadków.

Na powitanie gości dziecięca orkiestra instrumentów perkusyjnych zaintonowała gromkie „Sto lat!”. W planach imprezy znalazły się liczne zabawy jak np. „Portret”, „Prezent”, „Kolory”, układanie puzzli „Babcia i Dziadek” oraz quiz.

Gościom szczególnie spodobała się zabawa "Portret", w której należało namalować kredą na tablicy portret Babci i Dziadka z zasłoniętymi oczami, posługując się jedynie ustną instrukcją.

Również quiz pt. „Co wiesz o Babci i Dziadku” mile zaskoczył gości. Zaproszeni nie spodziewali się, że wnuki tak dobrze znają ich nawyki i zapamiętują szczegóły. A sprawa nie była prosta, gdyż np. należało odpowiedzieć na pytania:

• Jaka jest ulubiona zupa Babci?
  • Jakie jest hobby Dziadka?
  • Jaki jest ulubiony serial Babci?
  • Jaki jest ulubiony deser Dziadka?

Śmiechu było co nie miara, gdyż wnuki chętnie i ze szczegółami odpowiadały na pytania. Wszystkie odpowiedzi jednak okazały się poprawne i nagradzano je gromkimi brawami.

Następnie nastąpiła część artystyczna, w której m.in. dzieci zaśpiewały piosenkę „Kiedy Babcia była mała”, wyrecytowały wiersz „Babcia i Dziadek” oraz zaprezentowały rymowankę „Rodzinka”. Wypowiadały się także na temat wysłuchanego wiersza „Dziadkowie”, a następnie opowiadały o pomocy swoim Babciom i Dziadkom. Potem czekało na nich wyzwanie – musiały ocenić zachowanie dzieci wobec starszych osób, które przedstawione były na historyjce obrazkowej. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, że choć tak młodzi, to potrafią trafnie dokonać właściwej oceny postępowania.

Na koniec zajęć dzieci wręczyły laurki z wierszykami przygotowane w czasie zajęć plastycznych, gipsowe serduszka, które pomalowały farbami oraz prezenty wykonane na warsztatach plastycznych prowadzonych przez mamę Daniela - p. Aleksandrę Stochmal. Dla Babć były to ozdobione kwiatuszkami imbryczki, a dla Dziadków torebka – koszula z muszką i guzikami. Wnukowie otrzymali mnóstwo buziaków i uścisków od swoich Babć i Dziadków.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i życzymy 100 lat!

Podziękowanie dla p. Aleksandry Stochmal za warsztaty plastyczne oraz p. Darii Szeja-Brój za oprawę fotograficzną

składają uczniowie klasy Ib

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.