Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 

Klasy czwarte
Foto

21 maja 2013r.

uczniowie klasy IVa, IVb i IVc

ponownie odbyli lekcje przyrody w

Centrum Nauk Przyrodniczych przy Publicznym Gimnazjum nr 6.

Tym razem tematem przewodnim była woda.

 

Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy. Na pierwszej lekcji zapoznali się z przystosowaniem organizmów do życia w wodzie, policzyli ile kropel wody mieści się na monecie 5 groszowej oraz dowiedzieli się dlaczego odpowiednio ułożony spinacz na wodzie nie tonie.

Na drugiej lekcji dowiedzieli się jak Archimedes udowodnił królowi, iż jego korona nie jest wykonana z czystego złota, ale zawiera domieszkę innego metalu oraz uzyskali odpowiedzi na następujące pytania: od czego zależy siła wyporu, jak załadować statek, aby nie zatonął i przewiózł ciężki załadunek, kto zatonie szybciej osoba chudsza, czy grubsza?

Na kolejnych zajęciach uczniowie sporządzali mieszaniny jednorodne i niejednorodne oraz rozdzielali ich składniki, dowiedzieli się również od czego zależy rozpuszczalność substancji.

Na czwartej lekcji uczniowie wykonali model platoński i współczesny cząsteczki wody, poznali jaka jest jej zawartość w różnych produktach.

Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, dlatego też w nowym roku szkolnym ponownie odwiedzimy Centrum Nauk Przyrodniczych.

 

OPIEKUNOWIE: mgr Beata Wojciechowska-Szulecka, mgr Anita Raźniewska, mgr Adrian Lewandowski

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Wojciechowska-Szulecka

 Ważne
Projekt unijny: "Fascynujący świat nauki i techologii"

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2013/2014 

 
 
 
 
 
 
 Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności. 
 

n4CMS by new4mat.com