Spotkanie z panem leśniczym

W dniu 20 grudnia klasa IIIc miała możliwość uczestnictwa w nietypowych i bardzo ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez p. Janusza Sowę. A oto co napisali o lekcji uczniowie:

„Dzisiejsze lekcje nie były takie zwykłe. Odwiedził nas Janusz Sowa Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej w Opolu. Opowiadał nam o ochronie przyrody, myślistwie, a także o zwierzętach zamieszkujących pola i lasy. W trakcie spotkania omawiane również były rezerwaty przyrody i parki krajobrazowe oraz obszary Natura 2000. Na zakończenie ciekawej pogadanki wszystkim uczniom naszej klasy wręczone zostały pakiety edukacyjne, które są „flagowym” produktem kampanii pod nazwą „Śląsk rośnie zielono” zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Opolu.”

Igor Gałkiewicz

„Dzisiaj na lekcji rozmawialiśmy o lesie i jego darach. Dowiedzieliśmy się jakie przetwory otrzymujemy z owoców leśnych. Pan Janusz ostrzegał nas, że nie wolno zaśmiecać lasu, wycinać jego drzew, polować na zwierzęta i krzyczeć. W lesie to my jesteśmy gośćmi, a las to nasze bogactwo naturalne. Dzisiaj się dużo nauczyliśmy.”

Marcel Jaszczyk

Bardzo dziękujemy panu Januszowi Sowie za interesującą lekcje,