Relacja

Rok 2012 …

… to dobry rok dla wszystkich fanów sportu. Emocji dostarczały nam Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie, XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz … obchody Dnia Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu.

Jak każdy wie, szkoła nosi imię Polskich Olimpijczyków i w tym temacie uczniowie PSP2 w dniach 19 – 29 listopada mieli okazję wykazać się wiedzą, umiejętnościami i twórczością w różnych konkursach.

W piątek 29 listopada nastąpiło uroczyste podsumowanie tych dni i … co to był za dzień!

Od samego rana uczniowie na wszystkich lekcjach zapoznawali się z historią i ideą olimpijską. Wszyscy byli niezwykle zaciekawieni materiałem wideo „90 lat na olimpijskim szlaku” wydanym przez Polski Komitet Olimpijski. Na pozostałych zajęciach nie zabrakło również elementów olimpijskich.

W trakcie dnia na uczniów czekała także niezwykła niespodzianka – wystawa medali opolskich olimpijczyków oraz pamiątek olimpijskich; co według dyr. Mirosława Śnigórskiego, jak możemy przeczytać na stronie radio.opole.pl, jest: „[…]ewenementem w skali kraju, by taką wystawę zorganizować w szkolnych murach”. I rzeczywiście… uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, ale również mieszkańcy Opola (każdy mógł w wystawie uczestniczyć) byli zachwyceni. Można było o tym wydarzeniu dowiedzieć się z plakatów oraz stron nto.pl, gazeta.pl, radio.opole.pl. Na wystawie podziwialiśmy medale olimpijskie z Montrealu (1976r.), Moskwy (1980r.), Barcelony (1992r.) i Londynu (2012r.) oraz inne pamiątki opolskich Olimpijczyków.

A to nie koniec atrakcji. Mowa tu o uroczystości podsumowania Dni Patrona na sali sportowej szkoły. Swoją obecnością uświetnili ją oczywiście Olimpijczycy: p. Bartłomiej Bonk (sztangista, brązowy medalista olimpijski z Londynu w 2012r.), p. Krzysztof Siemion (sztangista, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992r.) p. Janusz Trzepizur (lekkoatleta, Olimpijczyk z Moskwy w 1980r.). Nie zabrakło również innych dostojnych gości: p. Grzegorz Grycan (kierownik sprzedaży PZU – oddział Opole), p. Katarzyna Zimoch (dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu), p. Jarosław Cieśliński (dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Opolu), p. Piotr Sokołowski (dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w Opolu), p. Małgorzata Król (prezes fundacji „Sport i Oświata To Dobra Lokata”), p. Paweł Jaeschke (przewodniczący Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu), p. Mariusz Bogucki (członek Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu). Ponadto ogłoszone zostały wyniki tematycznych konkursów i wręczono wspaniałe nagrody ufundowane przez PZU oraz organizatorów. W trakcie imprezy publiczność zabawiały występy zespołu „Kalejdoskop” pod batutą mgr Elżbiety Bilińskiej, zespołu „Pluszaki” prowadzonego przez mgr Elżbietę Raczkowską oraz zespołu „Crazy Stars” pod kierownictwem mgr Agnieszki Melnarowicz. Wystąpiła również Agata Książek (Vc) prezentując fortepianowe wykonanie utworu: „Rondo Klamentiego Sonatiny D-dur” i rozmieszał nas kabaret „Bajka” pod opieką mgr Sylwii Hoszowskiej. Nie należy zapomnieć o dekoracjach przygotowanych przez w-ce dyr. Grażynę Danielko, mgr Dominikę Waluś, mgr Elżbietę Raczkowską, mgr Małgorzatę Dudek oraz nagłośnieniu p. Piotra Kraus. Całość, po raz kolejny, bardzo profesjonalnie prowadzona była przez w-ce dyr. Romana Stelmaszyka.