Relacja

Dnia 16 listopada 2012r. klasa IVb wraz z wychowawcą p. Agnieszką Melnarowicz uczestniczyła w zajęciach muzealnych zatytułowanych „Piernikowe Opowieści”, które odbyły się w Muzeum Śląska Opolskiego. W pierwszej części zajęć każdy uczeń otrzymał kawałek ciasta, który starannie odcisnął w drewnianej formie, a następnie umieścił na blaszce, którą po chwili włożono do piekarnika. W trakcie pieczenia pierników uczniowie zostali zaproszeni na drugą część zajęć podczas, których dowiedzieli się, kim jest i co robi snycerz, jaka jest receptura piernika, zajrzeli do zamkowej kuchni, aby wysłuchać legendy o opolskim piernikarzu Jeremiaszu oraz poszukiwali ukrytych na wystawach składników potrzebnych do wypieku pierników. Po zapoznaniu się z tajemnicami dotyczącymi piernika naszedł czas, aby odebrać wykonanego przez siebie piernika i zabrać go do domu na pamiątkę. Zadowoleni i dumni ze swoich wytworów oraz bogatsi o nowe doświadczenia uczniowie wrócili do szkoły.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Agnieszka Melnarowicz